تعداد بازدید : 1810 - تاریخ خبر : سه شنبه 19 اسفند 1399 - 10:18  
اطلاعیه شماره 1 دوره طرح ولایت دانشگاه صدا و سیما

قابل توجه داوطلبان شرکت در دوره های طرح ولایت

به اطلاع می رساند، با توجه به بازید تعدادی از مسئولین دانشگاه از اردوگاه امام خمینی(ره) لواسان، تصاویر و برخی نکات مهم اجرایی و نیز شیوه رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام می گردد:

          باسمه تعالی

قابل توجه داوطلبان شرکت در دوره های طرح ولایت

به اطلاع می رساند، با توجه به بازید تعدادی از مسئولین دانشگاه از اردوگاه امام خمینی(ره) لواسان، تصاویر و برخی نکات مهم اجرایی و نیز شیوه رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام می گردد:

  1. زمان برگزاری قطعی مرحله‌ی اول اردو از عصر روز چهارشنبه 11 فروردین تا غروب روز دوشنبه 23 فروردین خواهد بود. لذا لازم است دانشجویان پذیرفته شده راس ساعت 15 روز 11 فروردین در محل خوابگاه شهید آوینی برای برادران و خوابگاه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) برای خواهران حضور به هم رسانند، تا با سرویس به اردوگاه منتقل شوند. ضمنا منعی برای حضور دانشجویان با خودروی شخصی در محل اردوگاه نیست لکن از ورود خودرو به اردوگاه ممانعت به عمل می آید.
  2. با توجه به لزوم هم سطح بودن افراد شرکت کننده در اردو به لحاظ مبانی و دانسته های فکری ، از ابتدای هفته‌ی آینده توسط برگزارکنندگان دوره با متقاضیان از طریق تماس تلفنی مصاحبه به عمل خواهد آمد. بدیهی است اسامی نهایی پذیرفته شدگان در این مرحله متعاقبا اعلام می گردد. لذا صرف ثبت نام در دوره توسط دانشجویان به معنی پذیرش در اردو نمی باشد. تصریح می گردد آن دسته از متقاضیانی که در این دوره پذیرفته نمی گردند، امکان پذیرش در دوره های بعدی را خواهند داشت.
  3. با توجه به همزمانی تعدادی از روزهای طرح با فعالیت های آموزشی دانشگاه، مسئولیت موجه نمودن غیبت های کلاسی دانشجو توسط استاد درس مربوطه، بر عهده ی شخص دانشجو می باشد. ضمن اینکه اینترنت تلفن همراه در اردوگاه آنتن دهی دارد و امکان شرکت دانشجو در کلاس های مجازی دانشگاه از این طریق وجود دارد. ضمنا وضعیت آنتن دهی اپراتور ایرانسل در اردوگاه بهتر از همراه اول می باشد. لذا توصیه می گردد این مهم مدنظر دانشجویان قرار گیرد.
  4. اردوگاه امکان ارائه‌ی خدمات اینترنت را به دانشجویان نداشته و فرد در صورت نیاز بایستی از امکانات شخصی در این جهت بهرمند گردد.
  5. تمام هزینه های مربوط به غذا، میان وعده، کتاب، استاد و ... برعهده برگزارکنندگان است ، و از دانشجویان هزینه‌ای دریافت نمی گردد.
  6. در این مدت دو کتاب از شش کتاب طرح ولایت تدریس می شود و در مورد شیوه ادامه تدریس کتب، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
  7. مکان برگزاری و کلاس های دوره های خواهران از برداران کاملا مستقل و مجزاست.
  8. شرح پروتکل های بهداشتی:

- یک روز قبل از حضور دانشجویان دانشگاه صدا و سیما، مکان استقرار دانشجویان و کلاس ها به طور کامل ضدعفونی می شوند.

- حین ورود و در طول دوره تب‌سنجی از افراد مستمراً انجام خواهد شد.

- از دانشجویان تعهد کتبی گرفته می شود که در یک ماه گذشته خود و اطرافیان نزدیکشان مبتلا به ویروس کرونا نبوده، دارای علائم این بیماری نیستند و هیچ گونه بیماری زمینه ای نیز ندارند. لذا وظیفه شرعی افراد پاسخگویی دقیق و واقعی به تعهد می باشد.

- تمامی دانشجویان موظف هستند، پس از ورود، البسه خود را تعویض و با ماشین های لباسشویی موجود در خوابگاه شستشو نمایند.

- حاضرین در اردوگاه موظف به استفاده از ماسک در تمام ساعات حضور در اماکن عمومی هستند و در صورت مشاهده تخلف، از ادامه حضور فرد خاطی جلوگیری می شود.

- دانشجویان در طول دوره در اردوگاه قرنطینه خواهند بود و جهت حفظ سلامتی دیگران، خروج از اردوگاه و نیز ملاقات دیگران ممنوع است.

- با توجه به امکانات محدود اردوگاه در صورت ابتلای احتمالی فرد به علائم هرگونه بیماری، مسئولیت ترک اردوگاه و عزیمت به شهر یا منزل بر عهده ی شخص دانشجو بوده و برگزارکنندگان اردو و دانشگاه امکان هیچ گونه مساعدتی را در این زمینه به فرد مبتلا ندارند. لذا از پذیرفته شدگان گرامی استدعا دارد ضمن لحاظ شرایط کنونی و موقعیت فردی اقدام به انتخاب شرکت در دوره نمایند.

- از آنجا که ممکن است با توجه به نوع بیماری کرونا، در هر ساعتی محدودیت های جدیدی از سوی ستاد ملی کرونا وضع و ابلاغ گردد، لذا امکان لغو اردو حتی تا یک ساعت قبل از برنامه و یا در طول اردو محتمل به نظر می رسد. از این رو خواهشمند است دانشجویان گرامی با احتساب وضعیت حاکم بر کشور در شرایط کرونایی اقدام به تصمیم گیری جهت شرکت در این دوره را نمایند.

- در صورتی که هریک از پذیرفته شدگان نهایی بنا به هر دلیل قصد انصراف از شرکت در دوره را دارد بایستی حداکثر تا ساعت 12 روز یکشنبه 8 فروردین موضوع را به جناب حجه الاسلام مهدی یار کارشناس فرهنگی دانشگاه و مسئول برگزاری دوره اعلام نموده تا امکان جایگزینی افراد دیگر باشد. در غیر این صورت مبلغ پنج میلیون ریال بابت خسارت و هزینه های صورت پذیرفته جهت شرکت فرد در اردو در حساب دانشجو لحاظ خواهد شد. در صورتی که فردی پس از این تاریخ به دلیل بیماری ناگزیر از انصراف از اردو شود، با ارائه گواهی معتبر از پزشک، از این موضوع مستثنی خواهد بود.

در پایان با توجه به اختیاری بودن شرکت در دوره علیرغم اینکه تمام تلاش برگزارکنندگان طرح، ایجاد شرایط ایمن و کم خطر برای شرکت کنندگان می باشد، مسئولیت هرگونه احتمال ابتلا به بیماری برعهده شخص شرکت کننده بوده و انتظار می رود دانشجویان گرامی با لحاظ جمیع شرایط اقدام به شرکت در دوره نمایند.

نمای کلی لواسان

نمای کلی اردوگاه

درب ورودی

محوطه اردوگاه

محوطه اردوگاه

محوطه اردوگاه

محوطه اردوگاه

محوطه بیرونی اقامتگاه خواهران

نمازخانه اقامتگاه خواهران

ایوان اقامتگاه خواهران

ورزشگاه . قابل استفاده برای خواهران و برادران

ورزشگاه . قابل استفاده برای خواهران و برادران

پینت بال مخصوص برادران

اقامتگاه برادران

کلاس درس برادران

اقامتگاه برادران

محوطه اقامتگاه برادران

سالن اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

فضای آموزشی اقامتگاه برادران

لابی اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

اقامتگاه برادران

اقامتگاه تابستانه

اقامتگاه تابستانه

نمای منطقه لوسان از داخل اردوگاه

امتیاز شما