تعداد بازدید : 1640 - تاریخ خبر : چهارشنبه 6 اسفند 1399 - 16:05  
آموزش مبانی اندیشه اسلامی طرح ولایت

طرح ولایت

بعد از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و استمرار ارزش‌ها و باورهای دینی در جامعه، با برنامه‌هایی همچون القای ناکارآمدی دین، ترویج شبهات و افکار انحرافی را در قالب شبیخون و تهاجم فرهنگی، طراحی کردند.

یکی از راهکارهای اصلی مقابله با این توطئه‌ها، توسعه و گسترش معرفت و بصیرت دینی، بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) برای تقویت قدرت تحلیل منطقی و مستدل در بین قشر جوان، به ویژه دانشجویان می‌باشد که در همین زمینه، دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی (طرح ولایت) در نظر گرفته شد.

به همین منظور با استعانت از خداوند متعال، ارشاد‌های مقام معظم رهبری مدظله‌ العالی، راهبری مرحوم حضرت آیت‌الله مصباح یزدی دام‌عزه  و همت معاونت آموزشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)  دورة آموزش مبانی اندیشه اسلامی با عنوان «طرح ولایت» از تابستان سال 1375 شروع شده و تاکنون 19 دورة آن برگزار و هزاران نفر در این دوره آموزش دیده اند.

 در این طرح 6 کتاب معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست، تدریس می شود و دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی آشنا شده و نسبت به رویارویی با شبهات عقیدتی و سیاسی خود را ایمن می‌سازند. در اهمیت این طرح همین بس که رهبر معظم انقلاب(مدظله) در دیدارهای مختلف با دست اندرکاران و دانش آموختگان طرح ولایت، بیش از 50 مرتبه نسبت اهمیت و ارزش این طرح فرمایش داشته اند. (جهت مطالعه برخی از فرمایشات ایشان نسبت به طرح ولایت از لینک انتهای صفحه استفاده کنید)

این دوره مخصوص دانشجویان دانشگاه صدا و سیما از تاریخ 7 تا 20 فروردین در اردوگاه امام خمینی(ره) لواسان تهران برگزار می شود. در طول این دو هفته سه کتاب از 6 کتاب خوانده می شود. شیوه خواندن سه کتاب باقیمانده متعاقبا اعلام می شود. دوره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می شود و تب سنجی از شرکت کنندگان به عمل می آید.

طبیعی است برگزاری دوره منوط به عدم اعلام تعطیلی کامل از طرف دولت یا بسته نشدن کامل محورهای مواصلاتی بین شهری، خواهد بود.

برای دانش آموختگان این دوره، از طرف موسسه امام خمینی (ره) گواهی صادر می شود.

دانشجو هیچ هزینه ای برای دوره پرداخت نمی کند و 6 جلدکتاب دوره به ارزش تقریبی 220 هزار تومان را رایگان دریافت می کند.

مهلت ثبت نام تا پایان روز یکشنبه 10 اسفند خواهد بود.

جهت ثبت نام شماره دانشجویی خود را به 09192522292 ارسال کنید.

دانشجویانی که در چند روز گذشته با آنها تماس گرفته شده و اعلام حضور در دوره کرده اند، نیازی به ارسال شماره دانشجویی ندارند.

لینک بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) در مورد طرح ولایت

لینک تصاویر اردوگاه امام خمینی(ره) لواسان

لینک آشنایی با کتب طرح ولایت

 دلنوشته دانش آموختگان طرح ولایت

 

 

امتیاز شما