درباره ما

  

 

مرکز کارآفرینی دانشگاه درنظر دارد در سه محور زیر فعالیت خود را آغاز نماید.

محور آموزشی: این مرکز با عنایت به ظرفیت­ها و تجارب زیاد دانشگاه صدا و سیما در خصوص برگزاری کارگاه­ها و دوره­های آموزشی حرفه­ای، با بهره گیری از اساتید مجرب ، اقدام به برگزاری دوره­های مختلف می­نماید. درآینده نزدیک عناوین دوره­ها و اساتید مرتبط معرفی خواهند شد.

محور پژوهشی: این محور در چهار حالت قابل پیگیری خواهد بود؛

2-1 با توجه به رویکرد  امروز دانشگاه­های مطرح جهان در زمینه انجام کل چرخه تولید علم و تبدیل آن به ثروت( که از مطالبات مقام معظم رهبری نیز می­باشد)، یکی دیگر از رسالت­های مرکز کارآفرینی دانشگاه، ورود به فعالیت­های پژوهشی با هدف ثروت آفرینی است. لازمه ثروت آفرینی در گام اول تشخیص نیاز آینده بازار هدف، حداقل 2 سال زودتر و در گام دوم، تلاش علمی و عملی به منظور حل مشکلات دانش پایه و تکنولوژیکی موضوع بوسیله جهت دهی پایان نامه­های دانشجویی (بخصوص در مقطع ارشد) به صورت هدفمند و در راستای بازار هدف ترسیم شده باشد. نهایتاً در گام سوم، انتظار می­رود نتیجه پایان­نامه­های هدفمند انجام شده بوسیله اعضاء هیأت علمی یا تیم­های کاری ایجاد شده، به نمونه صنعتی (بازرگانی) قابل ارائه در بازار بصورت محصولی مشخص درآید.این مرکز این آمادگی را دارد تا در هریک یا تمامی این گام­ها بصورت جدی و مؤثر وارد عمل شود. از این رو دانشجویان عزیز، ایده­ها و پروژه­های خود را در سایت کارآفرینی ثبت نمایند.

 2-2 علاقمندان می­توانند بر اساس تخصص­ها، ارتباط و توانمندی­هایی خود در پروژه­های حال حاضر کشور مشارکت نمایند. البته ممکن است بدلیل مشکلات موجود در زمینه تهیه تضامین مالی- اعتباری نتوانند فعالیت نمایند. برای حل این مشکل و ایجاد شرایط برد – برد، این مرکز آمادگی دارد تا با عقد قراردادهای مختلف و سپردن تضامین مختلف نزد کارفرما، به عنوان بازوی اجرایی کارآمد، با علاقمندان در انجام پروژهای پژوهشی خارج سازمان/ دانشگاهی مشارکت نماید.

2-3 با توجه به زیر ساخت­ها و آزمایشگاه­های موجود در دانشگاه و عدم استفاده از تمامی ظرفیت­های آن، این مرکز آماده خدمت­رسانی به خارج از دانشگاه است.

2-4  با توجه به اینکه این مرکز خواهان شرکت در مناقصات برای انجام پروژه­های مختلف در سطح کشور می­باشد، نیاز دارد تا ظرفیت­های علمی اساتید دانشگاه را بشناسد و دائماً به روز شود تا هیچ پروژ­ه مرتبطی از تیررس مرکز مخفی نماند. به همین منظور خواهشمند است افرادی که تمایل به همکاری با این مرکز را دارند، رزومه خود را در سایت ثبت نمایند.

 

محور بازرگانی- صنعتی:

پروژهایی وجود دارند که نه ماهیت آموزشی دارند و نه ماهیت پژوهشی. اما از منظر مالی می­توانند در درآمدزایی دانشگاه مؤثر باشند. بنابراین این مرکز این آمادگی را دارد تا در انجام این گونه پروژه­ها نیز مشارکت نماید.

      امید است با همکاری و مساعدت همه­ی اقشار جامعه بتوان قدمی هرچند کوچک در راستای اعتلای همه جانبه دانشگاه و کشور عزیزمان ایران برداشت و از برکات مادی و معنوی آن منتفع شد.