آموزش مجازی: نحوه پذیرش دانشجو و دانشپذیر

 

نکته بسیار مهم

از آنجا که اطلاعیه های درج شده در کانال ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی، ابلاغ شده تلقی می شود لذا به مهارت آموختگان، دانشپذیران و داوطلبین محترم دوره های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما، مؤکداً توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های این واحد، در کانال ایتای آن با آدرس ذیل عضو شوند:

https://eitaa.com/IRIBUElearning 

طی برنامه ریزی های انجام شده، نحوه پذیرش دانشپذیر (برای دوره های کوتاه مدت مهارت محور) و پذیرش دانشجو (برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)، متعاقباً و پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام خواهد شد.


الف- مجوز لازم برای برگزاری دوره های کوتاه مدت آزاد، طبق مصوبه شورای محترم دانشگاه صدا و سیما اخذ می شود و برای برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت محور خواهد بود. مدرک لازم برای شرکت در این دوره ها حداقل دیپلم بوده و مرتبط بودن نوع مدرک و نوع دوره، لازم نیست. شرایط و ضوابط حضور در دوره ها، عناوین دوره های در حال برگزاری و اطلاعات تکمیلی راجع به نحوه برگزاری این دوره ها در صفحه «ثبت نام در دوره ها» درج شده است.


ب- مجوز لازم برای برگزاری دوره های بلند مدت، از دفتر گسترش وزارت علوم وزارتخانه مذکور اخذ می شود و برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته خواهد بود. با توجه به تقاضای روزافزون و موجود، اولویت دانشگاه در برگزاری دوره های کارشناسی ناپیوسته مجازی و کارشناسی ارشد مجازی در رشته های علوم انسانی می باشد. همچنین ارائه دروسی از رشته های غیر علوم انسانی به صورت مجازی که برگزاری آنها بدین صورت سهل تر است نیز در اولویت می باشد.  نحوه پذیرش در این رشته ها به دو صورت است:


    -از طریق آزمون سراسری و با ورود نام و مشخصات دوره در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور.
    -از طریق آزمون اختصاصی که توسط خود دانشگاه و زیر نظر سازمان سنجش برگزار خواهد شود.

>>>> مشاهده دوره های در حال ثبت نام واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما