آموزش مجازی: نحوه پذیرش دانشجو و دانشپذیر

طی برنامه ریزی های انجام شده، نحوه پذیرش دانشپذیر (برای دوره های کوتاه مدت مهارت محور) و پذیرش دانشجو (برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)، متعاقباً و پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام خواهد شد.


الف- مجوز لازم برای برگزاری دوره کوتاه مدت مجازی، از دفتر آموزش های عالی آزاد وزارتخانه مذکور اخذ می شود و برای برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت محور خواهد بود. مدرک لازم برای شرکت در این دوره ها حداقل دیپلم بوده و مرتبط بودن نوع مدرک و نوع دوره، لازم نیست. تا کنون و طی دوره پایلوت، دوره کوتاه مدت فیلمنامه نویسی با مجوز شماره 2/24/73314 مورخ 1394/4/16 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1394 برگزار شده و گواهی های شرکت در این دوره نیز صادر شده است. نوع دوره ها و نحوه پذیرش دانشپذیر در آنها، مستقیم در سایت بخش آموزش مجازی، درج خواهد شد.

برای سال 1395 مجوز برگزاری 10 دوره مجازی مهارت محور (به شماره 2/24/161997 مورخ 1395/7/27 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) با عناوین ذیل اخذ شده است که انشاالله در زمستان این سال ارائه خواهد شد. (لینک اطلاع از دوره ها و ثبت نام)

1- صدابرداری و طراحی صوتی

2- کارگاه برنامه سازی هنر و رسانه

3- کارگاه گرافیک ثابت

4- کارگاه گرافیک متحرک

5- زیبایی شناسی و کارگاه تدوین

6- کارگاه فیلمنامه نویسی

7- گویندگی و فن بیان

8- آکوستیک معماری

9- اصول و طراحی شبکه های کامپیوتری و دیتا سنتر

10- کارگاه پایان نامه نویسی


ب- مجوز لازم برای برگزاری دوره های بلند مدت، از دفتر گسترش وزارت علوم وزارتخانه مذکور اخذ می شود و برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته خواهد بود. با توجه به تقاضای روزافزون و موجود، اولویت دانشگاه در برگزاری دوره های کارشناسی ناپیوسته مجازی و کارشناسی ارشد مجازی در رشته های علوم انسانی می باشد. همچنین ارائه دروسی از رشته های غیر علوم انسانی به صورت مجازی که برگزاری آنها بدین صورت سهل تر است نیز در اولویت می باشد.  نحوه پذیرش در این رشته ها به دو صورت است:


    -از طریق آزمون سراسری و با ورود نام و مشخصات دوره در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور.
    -از طریق آزمون اختصاصی که توسط خود دانشگاه و زیر نظر سازمان سنجش برگزار خواهد شود.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .