سوالات متداول

دانشگاه صدا و سیما در چه مقاطعی دانشجو می‌پذیرد؟
در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته
نحوه پذیرش در دانشگاه صدا و سیما چگونه می‌باشد؟
از طریق آزمون سراسری برای مقاطع کاردانی و کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و به صورت شرایط خاص صورت می‌گیرد و از کلیه داوطلبان معرفی شده چند برابر ظرفیت مصاحبه علمی- تخصصی و عمومی به عمل خواهد آمد.
آیا پذیرش در دانشگاه صدا و سیما به صورت بررسی سوابق تحصیلی و بدون کنکور نیز صورت می‌گیرد؟
خیر، صرفاً از طریق آزمون سراسری یا تحصیلات تکمیلی
معمولا چه رتبه‌هایی در دانشگاه صدا و سیما جذب می شوند؟
با توجه به متغیر بودن رتبه‌ها در هر سال، تعیین قطعی آن امکان‌پذیر نبوده و نمی‌توان آن را تنها معیار قبولی و یا عدم قبولی تلقی نمود. بنابراین علاوه بر نمره علمی آزمون سازمان سنجش، سطح علمی، توانمندی و آگاهی داوطلبان در مراحل مصاحبه و دارا بودن شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش در دانشگاه نیز مد نظر می‌باشد.
آیا دانشجویان دانشگاه صدا و سیما، امکان جذب در سازمان صدا و سیما را دارند؟
فارغ التحصیلان واجد امتیاز علمی دوره های روزانه، توانمندی حرفه‌ای و صلاحیت عمومی و اخلاقی پس از معرفی دانشگاه و در صورت نیاز سازمان صدا و سیما و احراز شرایط استخدامی (مطابق ضوابط دانشگاه و سازمان) در مراکزی که سازمان تعیین می‌کند، جذب خواهند شد.
آیا دانشگاه صدا و سیما امریه سربازی دارد؟
در صورت موافقت سازمان صـدا وسیما با انجام تعهد خدمت از فارغ التحصیلان دوره های روزانه مشمول خدمت وظیفه برابر ضوابط به صورت امریه استفاده خواهد کرد.
آیا سقف سنی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه صدا و سیما وجود دارد؟
بله، داشتن حداکثر 25 سال سن در مقطع کاردانی و کارشناسی و حداکثر30 سال سن در مقطع کارشناسی ارشد (با احتساب دوره خدمت نظام وظیفه).
آیا امکان ادامه تحصیل برای کارکنان سازمان صدا و سیما در دانشگاه صدا و سیما وجود دارد؟
کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی سازمان صدا و سیما، درصورت احراز شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دفترچه شماره 2 (همانند سایر داوطلبان) و صرفاً برای دوره‌های نوبت دوم (شبانه) می‌توانند در رشته‌های تحصیلی دانشگاه صدا و سیما ادامه تحصیل دهند.
آیا شرایط و امتیاز خاصی برای پذیرش کارکنان سازمان صدا و سیما یا خانواده ایشان در دانشگاه وجود دارد؟
خیر، همانند سایر داوطلبان