آموزش مجازی - سوالات متداول


نکته بسیار مهم

از آنجا که اطلاعیه های درج شده در کانال ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی، ابلاغ شده تلقی می شود لذا به مهارت آموختگان، دانشپذیران و داوطلبین محترم دوره های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما، مؤکداً توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های این واحد، در کانال ایتای آن با آدرس ذیل عضو شوند:

https://eitaa.com/IRIBUElearning 

 

سؤالات متداول پیرامون کمیت و کیفیت دوره های مهارتی  مجازی و حضوری

1- نحوه ثبت نام: متقاضیان محترم پس از مطالعه اطلاعات موجود در وب سایت می توانند به منوی ثبت نام در دوره ها در زیرمجموعه  منوی آموزش های آزاد و مجازی وب سایت مراجعه و ضمن مشاهده اطلاعات کامل در دوره ها در جدول مربوطه از طریق لینک پیش ثبت نام موجود در آن صفحه اقدام نمایند .به محض آمادگی هر دوره برای برگزاری، با متقاضیانی که اعلام علاقه مندی برای حضور در آن دوره را طبق پیش ثبت نام کرده اند، تماس گرفته شده و نسبت به اعلام مختصات دوره (روز و ساعت -مکان- حضوری و مجازی بودن) در سامانه کرده اند اطلاع رسانی لازم می شود تا درصورت تمایل متقاضی، ایشان نسبت به انجام ثبت نام نهایی خود(واریز شهریه و آپلود مدارک) اقدام نمایند.

2- اعتبار مدرک پایان دوره: مدرک نهایی دوره های کوتاه مدت توسط دانشگاه صدا و سیما صادر و تسلیم دانش پذیر می شود. این مدرک با درج شماره و تاریخ مجوز، از مصوبات شورای محترم دانشگاه صدا و سیما است و با قید نام دوره و طول مدت زمان دوره کوتاه مدت مربوطه واحد آموزش های آزاد و مجازی اعطا می شود.

نکته مهم : گذراندن دوره های آزاد و مجازی منجر به هیچگونه تعهدی برای دانشگاه جهت ایجاد هرگونه رابطه یا هرگونه فرآیند همکاری برای مهارت آموختگان جهت همکاری با دانشگاه یا سازمان صدا و سیما نمی شود.

3- سرفصل های دوره: سرفصل دوره ها در منوی ثبت نام در دوره ها (ذیل منوی واحد آموزش های آزاد و مجازی وب سایت)و pdf هر دوره در جداول مربوطه آن صفحه قابل دانلود می باشد .

4- تضمین کیفیت دوره های مهارتی (حضوری و مجازی): دانشگاه صدا و سیما خود را موظف و متعهد می داند با توجه به مهارتی بودن دوره ها و به ویژه برای دوره های مجازی، با بهره گیری از کادر مجرب و متعهد در حوزه آموزش مجازی و زیرساخت و مخصوصاً با استفاده از اساتید مهارت محور در حوزه مربوطه، به کیفیت مطلوب و مورد انتظار از دوره دست یابد. مسلماً این تضمین کیفیت، باهمکاری و همت دانشپذیران گرامی و مشارکت حداکثری ایشان در فعالیت های دوره (کلاس مجازی، حل تمرینات هفتگی، انجام مناسب پروژه پایان دوره، فعال بودن در کلاس، حضور واقعی داشتن در کلاس، فعال بودن در تمرینات مشارکتی و تالارهای گفتگو و ...) به نحو احسن قابل دستیابی خواهد بود.

5- نحوه اطلاع رسانی وقایع دوره: به محض آمادگی هر دوره برای برگزاری، با متقاضیانی که اعلام علاقه مندی برای حضور در آن دوره را طبق پیش ثبت نام کرده اند، تماس گرفته شده و نسبت به اعلام مختصات دوره (روز و ساعت -مکان- حضوری و مجازی بودن) اطلاع رسانی لازم می شود تا درصورت تمایل متقاضی، ایشان نسبت به انجام ثبت نام نهایی خود(واریز شهریه و آپلود مدارک) اقدام نمایند. پس از ثبت نام نهایی و در حین برگزاری دوره ها ارسال تمارین و ... در سامانه آموزش های آزاد و مجازی و در صفحه دوره مربوطه قابل رویت است .همچنین وارد کردن شماره موبایل فعال و نیز آدرس ایمیلی که دائماً مورد استفاده قرار می گیرد در مراحل ثبت نام ضروریست. همچنین توجه به نکته ذیل، بسیار مهم و ضروریست:

از آنجا که اطلاعیه های درج شده در کانال ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی، ابلاغ شده تلقی می شود لذا به مهارت آموختگان، دانشپذیران و داوطلبین محترم دوره های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما، مؤکداً توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های این واحد، در کانال پیام رسان ایتای آن با آدرس ذیل عضو شوند:

https://eitaa.com/IRIBUElearning 

6- طول دوره های مهارتی: اطلاعات مربوط به طول دوره های مهارتی  در منوی ثبت نام در دوره ها (ذیل منوی واحد آموزش های آزاد و مجازی وب سایت) به تفکیک قایل مشاهده است .

7- برگزاری صرفاً بصورت مجازی:  صرفاً در تعدادی از دوره های مهارتی طراحی شده در واحد آموزش های آزاد و مجازی پس از گذراندن مقدمات و به منظور تسلط بر مطالب ارائه شده، یک یا دو جلسه کلاس حضوری در کارگاه ها، آزمایشگاه ها یا استودیو های دانشگاه صدا و سیما برگزار خواهد شد.

8- انصراف از دوره: چنانچه دانشپذیری، پس از پرداخت وجه ثبت نام از شرکت در دوره انصراف دهد، شهریه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

9- نحوه شرکت در کلاس مجازی: پس از مرحله ثبت نام نهایی دانشپذیران گرامی و اطلاع از گروه بندی و زمانبندی جلسات درس مورد نظر، محیط درس در سامانه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه ایجاد شده و به فراخور درس، تعداد جلسات مشخص می شود، سپس لینک ورود به کلاس درس مجازی در هر جلسه قرار گرفته و در زمان کلاس مقرر فعال می گردد تا دانشپذیران، رأس ساعت مقرر وارد کلاس مجازی شوند. در منوی «راهنما و نرم افزارها» ، فایل های مورد نیاز برای دانلود و نصب در اختیار دانشپذیران قرار گرفته است و لازم است دانش پذیران محترم قبل از زمان برگزاری کلاس از آماده بودن سیستم خود و نصب مطلوب نرم افزارهای مذکور اطمینان حاصل نمایند .

10- پهنای باند اینترنتی مورد نیاز: با توجه به نوع و کیفیت دوره های مورد تدریس، به دانشپذیران گرامی مؤکداً توصیه می شود قبل از شروع دوره نسبت به تأمین پهنای باند اینترنتی حداقل 2Mb/s و اختصاصی (Dedicate) اقدام نمایند. در این مورد حتماً با سرویس دهنده اینترنتی خود مشورت نموده و از این موضوع اطمینان حاصل نمایید.

11- تنظیمات فنی قبل از ورود به کلاس مجازی: دانشپذیران گرامی بایست قبل از شروع دوره، نسبت به دانلود و نصب پلاگین های مورد نیاز (که در سایت دانشگاه در اختیارشان قرار گرفته است) اقدام نمایند. همچنین دانشپذیرانی که از طریق اینترنت سازمان های متبوع خود در کلاس مجازی حاضر می شوند می بایست نسبت به باز بودن پورت های 89 و 443 و مخصوصاً 1935 روی خط اینترنتی خود اطمینان حاصل نمایند. در این مورد، از مسؤولین IT واحد مربوطه سؤال شود.

12- حضور و غیاب در کلاس های مجازی: حضور در کلاس ها (مخصوصاً کلاس های مجازی)، فعال بودن در کلاس و پاسخگو بودن به استاد در هنگام تدریس و انجام تکالیف مد نظر استاد سر کلاس، از پارامترهای مهم مبحث تضمین کیفیت آموزش در دوره های مهارتی است. دانشگاه نسبت به ضبط فرایند کلاس ها، چه حضوری و چه مجازی و در اختیار قرار دادن فایل آن به دانش پذیران، هیچگونه مسؤولیتی ندارد.

13- زمانبندی کلاس ها: زمانبندی کلاس ها بسته به زمان های مد نظر واحد آموزش های آزاد و مجازی، استاد و نیز زمانبندی استفاده از تجهیزات شکل خواهد گرفت و پیش از ثبت نام نهایی برای هر دوره به افرادی که پیش ثبت نام کرده اند اطلاع رسانی خواهد شد .

14-فرآیند همکاری : گذراندن دوره های آزاد و مجازی منجر به هیچگونه تعهدی برای دانشگاه جهت ایجاد هرگونه رابطه یا هرگونه فرآیند همکاری برای مهارت آموختگان جهت همکاری با دانشگاه یا سازمان صدا و سیما نمی شود.

15- محل برگزاری کلاس های حضوری: آدرس محل برگزاری کلاس های حضوری و نیز کلاس های حضوری دوره های تلفیقی، بدین شرح است:

تهران، خیابان ولی عصر (عج)، خیابان کریمخان زند، خیابان نجات الهی شمالی، کوچه رهبر، پلاک4