تاریخ خبر:‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - بازدید:‌۲۰۴۶
ششمین برنامه بین المللی تبادل علم و فناوری در جهان اسلام، در دانشگاه صداوسیما برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی از روز شنبه 18 آبان 98 آغاز به کار کرد

ششمین برنامه تبادل علم وفناوری در جهان اسلام با موضوع «ارتباطات علم» به میزبانی دانشگاه صداوسیما برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، درابتدای این نشست تخصصی که با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی حوزه ارتباطات برگزارشد، دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما گفت : «برای ما افتخار است که در پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صداوسیما میزبان نشست های تخصصی "ارتباطات علم" در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری باشیم و این درحالی است که آموزش و پژوهش در حوزه "ارتباطات" تاریخی بالغ بر جهار دهه در این دانشگاه دارد.»
دکتراسفندیاری تصریح کرد: نشست تبادل تجربیات علم و فناوری مسیر خوبی برای رشد و پیشرفت علمی در کشور است که می تواند گامی در راستای جهش علمی باشد.
وی افزود: باید در تبادل علم و فناوری همه نهادها و حوزه های مرتبط با علم به نقش رسانه و تبادل علم بپردازند که گسترش همکاری در تبادل فناوری باعث رشد علمی در سطح کشور می شود.
در ادامه پروفسور منظور حسین سومرو، رئیس بنیاد علمی اکو و رئیس فرهنگستان علوم پاکستان، و پروفسور ضابطی جهرمی استاد برجسته دانشگاه صداوسیما به ایراد سخنرانی و ارائه مطالب خود پرداخنتند.
این نشست بین المللی با سه پنل تخصصی در نوبت صبح و عصر، و با حضور دکتر خانیکی استاد دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر نصراللهی رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و دیگر اساتید حوزه ارتباطات، ادامه یافت.
جایزه مصطفی(ص) که با محوریت شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام، هدف افزایش سطح همکاری و هم‌افزایی علم و فناوری را با تأکید بر فناوری‌های پیشرفته دنبال می‌کند، پیش از برگزاری دوره‌ نخست جایزه مصطفی طراحی بستری به منظور تحقق اهداف جایزه مصطفی در ایجاد فضای همکاری و تعامل بین متخصصان و دانشمندان کشورهای اسلامی در بنیاد علم و فناوری مصطفی را در دستور کار قرار داد که منجر به ارائه‌ پلتفرمی شد که به عنوان «نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی» و یا «Science and Technology Exchange Program in Islamic Countries» و به اختصار STEP شهرت یافت.
نشست استپ برای نخستین بار با همکاری ۵ دانشگاه " الزهرا(س)"، "امام صادق(ع)"، "صنعتی شریف"، "علوم پزشکی تهران" و" صداوسیما" برگزار می‌شود.
این نشست بین المللی با بیانیه پایانی که توسط دکتر اسفندیاری ایراد شد وعکس دسته جمعی اساتید و حاضرین، پایان یافت.

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
دوره دانش افزایی مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما در تاریخ 17 بهمن 1398در سالن همایش‌های هتل پارسیای قم برگزار شد.
-1
همایش علمی " رسانه ملی و تبلیغات بازرگانی" 10 تا 12 خردادماه سال 99 در دانشگاه صداوسیما برگزار خواهد شد. مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم ...
-1
گاهی تأثیری که کارهای هنری در ساختن هویت افراد، به خصوص جوانان می‌گذارد از صدها کتاب و دانشگاه بیشتر است. تماشای یک فیلم می تواند فرهنگ یک نسل را عوض کند و این ...
-1
کارگاه جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن به همت واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما و با اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگ...
-1
موافقت رئیس سازمان صدا و سیما با استخدام دانشجویان ممتاز نوبت دوم
-1