تاریخ خبر:‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - بازدید:‌۶۱۹۷
جشنواره فیلم دانشجویی
نشست قائم مقام سازمان با اعضای هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم، 13 مهر  با اعضای هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی در دانشگاه صداوسیمادیدار کردند

توجه به موضوعات مغفول مانده در تولید در جشنواره دانشجویی برگزاری جشنواره فیلم دانشجویی به دانشجویان کمک می‌کند که هم‌زمان با تحصیل آموخته‌های نظری را به تجربه عملی تبدیل کنند، از این حیث، نه‌تنها لازم است تقویت شود و توسعه پیدا کند بلکه باید به عنوان جزو لاینفک دانشگاه‌ها محسوب شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم، 13 مهر در دیدار با اعضای هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی در دانشگاه صداوسیما با بیان این مطلب گفت: به‌واسطه این جشنواره‌ها بعضی از موضوعاتی که در کشور وجود دارند و در روند تولید مغفول واقع می‌شوند، مورد توجه قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال، نامه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به جوانان اروپا که لازم است به‌عنوان سرفصلی در برنامه‌های هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی قرار گیرد.
قائم مقام رسانه ملی گفت: این جشنواره موجب تقویت روحیه کار در دانشجویان می‌شود و علاوه بر آن با ایجاد رقابت سالم به شکوفایی و شناسایی استعدادها کمک می‌کند.
وی افزود: نباید چنین تلقی‌ای وجود داشته باشد، که این جشنواره‌ تشریفاتی و لوکس است. جشنواره دانشجویی به ارتقای علمی و تحصیلی دانشجویان کمک می‌کند و انشالله توسعه پیدا کند و در شعاع بین‌المللی هم اثرگذارتر شود.
حجت‌الاسلام موسوی‌مقدم گفت: برگزاری این جشنواره لازمه اصلی کار صداوسیماست، چرا که رشته‌های صوت و تصویر کشور در این دانشگاه متمرکز است و باید همه توان خود را به کار بگیریم تا این جشنواره توسعه پیدا کرده و کارش را ادامه بدهد.
وی افزود: دانشگاه صداوسیما نقش بی‌بدیل و منحصر به فردی را در موضوع آموزش ایفا می‌کند به طوری که برابر با بررسی‌های صورت گرفته کیفیت و اثرگذاری فارغ‌التحصیلان این دانشگاه که در سازمان مشغول به کار هستند به نسبت بالاتر از میانگین دیگر همکارانی است که خارج از مجرای دانشگاه صداوسیما در این سازمان شاغل شده‌اند.
قائم مقام رسانه ملی گفت: خوشبختانه این جشنواره از تنوع بسیار بالایی دارد و لازم است بخش فضای مجازی و تولیدات مجازی هم در آن مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این نشست، اردشیر زابلی‌زاده سرپرست دانشگاه صداوسیما نیزگفت: این جشنواره که هر دو سال یکبار در دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود، قدمتی 14 ساله دارد و در تقویم جشنواره‌های کشور نیز به ثبت رسیده است.
وی افزود: جشنواره فیلم دانشجویی 21 تا 23 آذربرگزار می‌شود و فرصت خوبی است تا سازمان بتواند با بدنه دانشجویی در داخل و خارج از سازمان ارتباط برقرار کند.
زابلی‌زاده افزود: دانشگاه صداوسیما در بین دانشگاه‌های حوزه رسانه بی‌بدیل است، چرا که تنها دانشگاهی است که در آن رشته‌های رادیو و تلویزیونی تدریس می‌شود، برگزاری جشنواره فیلم دانشجویی نیز فرصت خوبی است تا این دانشگاه بتواند هر چه بهتر خودش را معرفی و محصولاتش علمی و رسانه‌ای‌اش را عرضه کند.
کاظم نظری دبیر جشنواره فیلم دانشجویی نیز گفت: امسال بخش «رادیو» و «دانشگاه های اسلامی» را به این جشنواره اضافه کردیم تا بتوانیم تولیدات دانشجویان سراسر کشور را داشته باشیم.
وی افزود: جلسات متعددی برای این جشنواره برگزار شد و سعی کردیم موضوعاتی که سازمان مد نظر داشت و مایل بود که جوانان به آن ها بپردازند، را استخراج کنیم.
نظری تصریح کرد: جلسات متعددی درخصوص نحوه برگزاری این جشنواره با وزارت علوم برگزار شد و همه دانشگاه ها متقاضی آن هستند که در این دوره از جشنواره آثار آن‌ها پخش شود و همچنین جلسات و نشست‌های تخصصی برای آن‌ها برگزار کنیم.
نظری تصریح کرد: از بیستم شهریور پخش تیزرهای تبلیغاتی این جشنواره در تلویزیون آغاز شده و تا امروز 410 اثر به دبیرخانه فرستاده شده است.
وی افزود: جشنواره فیلم دانشجویی دانشگاه صداوسیما قدیمی‌ترین جشنواره دانشجویی در ایران است که چند سالی است بخش بین‌الملل آن نیز فعال شده‌است.
دبیر هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی دانشگاه صداوسیما تصریح کرد: جلسات متعددی با حوزه برون‌مرزی داشتیم که دانشجویان را در خصوص موضوع نامه حضرت آقا به جوانان اروپایی فعال کنند. جلساتی هم با معاون فرهنگی وزیر علوم برگزار شد و اعلام آمادگی کردند دانشجویانی را که در اروپا و آمریکا در رشته هنر تحصیل می‌کنند مجاب کنند تا درباره این موضوع تولید اثر داشته باشند.
وی گفت: این جشنواره در چهار بخش مسابقه ملی، بخش آزاد، بین‌الملل و دانشگاه اسلامی برگزار می‌شود و دانشجویان فیلم‌سازی سراسر جهان که آثاری با موضوعات فیلم‌های مقاومت، نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، اسلام تکفیری و سیطره جهانی صهیونیست ساخته باشند، می‌توانند در بخش بین‌الملل شرکت کنند.
سعید سرابی مدیر بخش بین‌الملل جشنواره نیز توضیح داد: از دو جشنواره پیش، بخش بین‌الملل رسماً به جشنواره فیلم دانشجویی اضافه شد و ما در جشنواره ششم که با موضوع مبارزه با افراط‌گرایی در قم برگزار شد، شاهد استقبال دانشجویانی از کشورهای سوریه، لبنان و عراق بودیم.
وی افزود: برگزاری این جشنواره کمک می‌کند تا دانشگاه صدا‌و‌سیما چنانچه شایسته است در دنیا مطرح شده و بتواند به‌عنوان یک برند و الگو شناخته شود.
در ادامه، علی خراسانی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی دانشگاه صداوسیما نیز گفت: خوشبختانه این جشنواره در زمان حضور دکتر علی‌عسکری در دانشکده سازمان، در تقویم جشنواره‌های کشور ثبت شد و شاهد جهشی خوبی در حوزه بین‌الملل آن بودیم.
وی افزود: هفتمین دوره جشنواره فیلم دانشجویی دانشگاه صداوسیما با حمایت دیگر سازمان‌ها و نهادها برگزار می‌شود و امیدواریم بتواند مانند دوره‌های گذشته اتفاق‌های خوبی را رقم بزند.
هفتمین جشنواره فیلم دانشجویی دانشگاه صدا‌و‌سیما، آذرماه در سه بخش آزاد، بین‌الملل و دانشگاه اسلامی با هدف ترویج دین، اخلاق، امید و آگاهی، ایجاد تعامل هنری بین دانشگاه‌های سراسر کشور و مراکز فرهنگی و هنری، ایجاد فضای رقابتی، پویا، شاداب و سالم و اخلاق‌مدار برای دانشجویان، استعدادیابی و کشف و هدایت نیروهای خالق مستعد و متعهد دانشجویی، تشویق دانشجویان فیلم‌ساز به خلاقیت و نوآوری در حوزه فرم و محتوا، توجه دادن دانشجویان به منویات مقام معظم رهبری پیرامون «هویت ملی و مذهبی، عزم ملی و مدیریت جهادی» و تقویت روحیه ملی در آن‌ها، شناسایی آثار برتر برای نمایش در رسانه ملی و شبکه دانشجویی، مشارکت بین‌المللی در گسترش پیام اسلام اصیل و گسترش عرصه بین الملی در مسیر تبادلات فرهنگی برگزار می‌شود.
جشنواره امسال با شعار «تجربه، پویایی و کشف استعدادهای نوین» برگزار خواهد شد و در آن 800 اثر دانشجویی در بخش‌های مختلف به رقابت گذاشته می‌شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما نشست ها و کارگاه‌های دانشگاهی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دانشگاه صدا و سیما برگزار خواهد شد.
-1
نشست تخصصی رسانه و بحران با محوریت بررسی عملکرد رسانه در حادثه سیل نوروز ۹۸ در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.
-1
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در آخرین هفته اسفند ماه ۹۷ با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دانشکده‌های ارتباطات و دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما، برنامه...
-1
نشریه علمی - ترویجی «مطالعات بینا رشته‌ای ارتباطات و رسانه» وابسته به دانشگاه صدا و سیما که دو شماره نخست آن برای تایید اعتبار به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ا...
-1
هشتاد درصد دانش آموختگان دانشگاه صداوسیما جذب شده اند
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .