تاریخ خبر:‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - بازدید:‌۲۸۴۰
بازدید معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صداوسیما


به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حاکم است و این سیاست ها برای اجرا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی است و مأموریت این دانشگاه‌ها تربیت نیروی مورد نیاز است.

به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حاکم است و این سیاست ها برای اجرا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی است و مأموریت این دانشگاه‌ها تربیت نیروی مورد نیاز است.


وی با بیان اینکه فعالیت دانشگاه صدا و سیما منطبق با مأموریت های تعیین شده برای آن است افزود: تجهیزات خوبی در دانشگاه صدا و سیما وجود دارد و دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول فعالیت هستند که در راستای مهارت گرایی در این دانشگاه است.
همچنین آقای دکتر خاکی صدیق درباره عقد تفاهم نامه با دانشگاه صدا و سیما گفت: در زمانی که رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بودم تفاهم نامه ای با دانشگاه صدا و سیما منعقد شده که درباره تعامل فرهنگ و فناوری و راه اندازی رشته ای به اسم فناوری فرهنگ بوده است.
وی ادامه داد: در راستای آن تفاهم نامه، تفاهم نامه ای هم با دانشگاهی در کره جنوبی منعقد شده بود که این دانشگاه می توانست از امکانات دانشگاه صدا و سیما بهره مند شود.
دکتر خاکی صدیق تأکید کرد: هم اکنون بسیاری از دانشگاه‌های فنی و مهندسی خواستار چنین تفاهم نامه و ارتباطی هستند که باید آن را توسعه دهیم.
وی درباره طولانی شدن مراحل تصویب رشته‌های جدید گفت: امیدواریم با برنامه ریزی‌های کنونی این روند سریع تر شود.
معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: اگر ارزیابی دوره‌ها با توجه به این نکات که: چه کسانی وارد این دوره‌ها می‌شوند، دانش آموختگان به کجا می روند، کدام نیاز کشور برطرف می‌شود و واحد های درسی و هماهنگی آنها چگونه است به دقت صورت گیرد فرآیند تصویب رشته‌ها سریع تر خواهد بود.
بازدید معاون وزیر علوم از دانشگاه صدا و سیما
رییس دانشگاه صدا وسیما گفت: بازدید دو مقام ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صدا و سیما موجب خرسندی و یک روز تاریخی برای این دانشگاه است.

دکتر شهاب اسفندیاری افزود: عصر امروز معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی از دانشگاه صدا و سیما بازدید کردند.
وی ادامه داد: مقامات ارشد وزارت علوم تحقیقات و فناوری از ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که در بخش آموزش و پژوهش و هنر‌های رسانه‌ای در این دانشگاه وجود داشت بازدید کردند و امیدواریم این بازدید منشاء خیر برای دانشگاه صدا و سیما باشد.

پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است و تنها داوطلبان استعداد‌های درخشان بدون آزمون می‌توانند وارد دانشگاه در مقطع دکتری شوند.
آقای عبدالرضا اوحدی نیز در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سال‌ها است که پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است و تنها داوطلبان استعداد‌های درخشان بدون آزمون می‌توانند وارد دانشگاه شوند البته این موضوع جدیدی نیست و سایر داوطلبان باید از طریق آزمون وارد شوند و گزینش نهایی تنها از طریق سازمان سنجش است.
وی در ادامه درباره ظرفیت خالی دانشگاه‌های کشور گفت: در دانشگاه‌های سطوح بالا ظرفیت خالی وجود ندارد، ولی دانشگاه‌هایی هم هستند که به علت دور بودن از مراکز استان اقبال کمتری برای ورود به آنجا وجود دارد و همین امر موجب خالی ماندن ظرفیت دانشگاه‌ها می‌شود.
وی افزود: وزارت علوم تحقیقات و فناوری طرح ساماندهی را در دست مطالعه دارد که دانشگاه‌ها باید در رشته‌های خود بازنگری و رشته‌های کم متقاضی را به طور موقت تعطیل کنند.

برای دیدن تصاویر این بازدید اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
دوره دانش افزایی مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما در تاریخ 17 بهمن 1398در سالن همایش‌های هتل پارسیای قم برگزار شد.
-1
همایش علمی " رسانه ملی و تبلیغات بازرگانی" 10 تا 12 خردادماه سال 99 در دانشگاه صداوسیما برگزار خواهد شد. مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم ...
-1
گاهی تأثیری که کارهای هنری در ساختن هویت افراد، به خصوص جوانان می‌گذارد از صدها کتاب و دانشگاه بیشتر است. تماشای یک فیلم می تواند فرهنگ یک نسل را عوض کند و این ...
-1
کارگاه جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن به همت واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما و با اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگ...
-1
موافقت رئیس سازمان صدا و سیما با استخدام دانشجویان ممتاز نوبت دوم
-1